Odporúčané

TAXIFOLIN+QC

OrganickéOrganické
Informácie
Balenie: 60 vegánsky kapsúl
Obsah: 320 mg účinnej látky v jednej kapsule

Vyrobené na Slovensku

Unikátny blokátor proteázy vírusu SARS-CoV-2

Informácie

Balenie: 60 vegánsky kapsúl
Obsah: 320 mg účinnej látky v jednej kapsule

Vyrobené na Slovensku
33.00
33.00
Katalógové číslo: - Kategórie:

Taxifolin + Quercetin + Vitamin C

Taxifolín (Dihydroqercetin), Quercetin a ich kombinácia s vitamínom C má významné synergické pozitívne účinky. Je vhodný na podporu ochrany organizmu v čase COVID-19 pandémie pre bežnú populáciu, rizikové skupiny a zdravotníckych pracovníkov vystavených možnosti COVID-19 infekcie. V prípade vírusovej infekcie odporúčame kombinovať s Imunokomplexom X, L-lyzínom a vitamínmi a minerámi  D,E, Zn.. Kapsuly rastlinného pôvodu z hydroxypropylmetylcelulózy sú vhodné aj pre vegetariánov a vegánov. Taxifolin+QC je bez laktózy, pridanej sacharózy, gluténu, plnidiel, stabilizátorov, konzervantov, umelých sladidiel a farbív.

Zloženie (1 kapsula):

 • 98 %-ný Taxifolin (Dihydroquercetin) výťažok z listov (Engelhardia roxburgiana) 40 mg (hlavná účinná zložka)
 • 98 %-ný Quercetin extrakt z kvetov rastliny Sofora Japonská (Sophora Japonica) 200 mg
 • Vitamín C (kyselina L-askorbová) 80 mg

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne pri prevencii, 2 kapsuly denne v rizikovom prostredí, 3 až 4 kapsuly denne pre krytie zvýšenej potreby. Kapsuly za prehĺtajú vcelku a zapíjajú dostatočným množstvom vody, prípadne sa obsah kapsuly môže vysypať na lyžičku a zapiť. Užívajte rovnomerne počas  celého dňa, vždy po jedle. Prípravok je vhodný pre dospelých. Deti, tehotné a dojčiace ženy môžu užívať až po porade s lekárom.

Odporúčané dávkovanie COVID-19:
Užívanie TAXIFOLIN+QC a IMUNOKOMPLEXu X pri ochorení COVID-19 – dospelé osoby. Prípravky sa užívajú obidva naraz.

 • Pri začínajúcom ochorení je potrebné užiť naraz 2 + 2 kapsuly a následne užívať každé 3 hodiny po 1+1 kapsule. Po 2-3 dňoch by mala klesnúť teplota a dávkovanie môžete znížiť na každé 4 hodiny.  Pokiaľ dôjde k pridruženej bakteriálnej infekcii, je potrebné pridať antibiotiká. Pre eliminovanie postcovidového syndrómu užívajte naďalej každých 6 až 8 hodín podľa subjektívneho pocitu.
 • Ak ochorenie je už rozvinuté, zmiernenie priebehu a zníženie teploty môže trvať dlhšie. Je potrebné zvýšiť dávkovanie a užiť naraz 2 + 2 kapsuly a následne užívať každé 2 hodiny po 1+1 kapsule po dobu 24 hodín, potom prejsť na každé 3 hodiny po 1+1 kapsule.

Aktívne prikrytie taxifolinom a quercetinom je 4 hodiny, preto sú zhustené dávky dôležité. Keďže sa užíva veľké množstvo imunomodulátora, ktorý aktivuje imunitný systém,  je potrebná pravidelná strava bohatá na lyzín, prípadne ho je potrebné dopĺňať ako výživový doplnok. L-lyzín slúži ako stavebný prvok pre imunitný systém (užívať 1 kávovú lyžičku denne, v prípade prevencie stačí 1/4 kávovej lyžičky denne). Tiež odporúčame súčasne užívať väčšie dávky vitamínu D3 – napr. 10 000 IU/deň.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote od 5-25oC. Chráňte pred vlhkom, mrazom a priamym slnečným svetlom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Zdravotné tvrdenia podľa platných nariadení EÚ
Ak je v jednej dávke aspoň 9 mg vitamínu C, tak možno tvrdiť:

 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ďasien
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kože
 • Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu zubov
 • Prispieva k regenerácii redukovanej formy vitamínu E
 • Zvyšuje vstrebávanie železa
 • Prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom