Odporúčané

IMUNOKOMPLEX X

OrganickéOrganické
Informácie
Balenie: 60 vegánsky kapsúl
Obsah: 500 mg účinnej látky v jednej kapsule

Vyrobené na Slovensku

Podpora imunity hubovým komplexom 10v1

Informácie

Balenie: 60 vegánsky kapsúl
Obsah: 500 mg účinnej látky v jednej kapsule

Vyrobené na Slovensku
23.00
23.00
Katalógové číslo: - Kategórie:

IMUNO KOMPLEX X

Špeciálne namiešaná, patentovaná zmes 10 účinných zložiek pre zvýšenie a udržanie imunity (extrakty z mycélia a plodníc 7 húb, Beta glukánu a morskej riasy), ocenená zlatou medailou na 34. výstave v Tokiu World Genius Convention 2020.

Kapsuly rastlinného pôvodu z hydroxypropylmetylcelulózy sú vhodné aj pre vegetariánov a vegánov. IMUNO KOMPLEX X je bez laktózy, pridanej sacharózy, gluténu, plnidiel, stabilizátorov, konzervantov, umelých sladidiel a farbív.

Zloženie (1 kapsula):

 • Žezlovka Čínska (Cordyceps) 330 mg
 • 1,3/1,6 β-glukán (1,3/1,6 β-glucan) 55 mg
 • Trúdnikovček Gáfrový (Antrodia Cinnamomea) 40 mg
 • Leskokôrka Lesná (Reishi) (prášok mýcelium) 25 mg
 • Trúdnikovec Pestrý (Turkey Tail) 15 mg
 • Leskokôrka Lesná (Reishi) (extrakt z plodnice) 10 mg
 • Trsovnica Lupeňovitá (Maitake) 10 mg
 • Pečiarka Mandľová (Almond Mushroom) 10 mg
 • Korálovec Ježovitý (Monkey Head) 4,5 mg
 • Riasa Laminaria Japonica (Fucoidan) 0,5 mg

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne pri prevencii, 2 kapsuly denne v rizikovom prostredí, 3 až 4 kapsuly denne pre krytie zvýšenej potreby. Kapsuly za prehĺtajú vcelku a zapíjajú dostatočným množstvom vody, prípadne sa obsah kapsuly môže vysypať na lyžičku a zapiť. Užívajte rovnomerne počas  celého dňa, vždy po jedle. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Tehotné a dojčiace ženy môžu užívať až po porade s lekárom.

Odporúčané dávkovanie COVID-19:
Užívanie TAXIFOLIN+QC a IMUNOKOMPLEXu X pri ochorení COVID-19 – dospelé osoby. Prípravky sa užívajú obidva naraz.

 • Pri začínajúcom ochorení je potrebné užiť naraz 2 + 2 kapsuly a následne užívať každé 3 hodiny po 1+1 kapsule. Po 2-3 dňoch by mala klesnúť teplota a dávkovanie môžete znížiť na každé 4 hodiny.  Pokiaľ dôjde k pridruženej bakteriálnej infekcii, je potrebné pridať antibiotiká. Pre eliminovanie postcovidového syndrómu užívajte naďalej každých 6 až 8 hodín podľa subjektívneho pocitu.
 • Ak ochorenie je už rozvinuté, zmiernenie priebehu a zníženie teploty môže trvať dlhšie. Je potrebné zvýšiť dávkovanie a užiť naraz 2 + 2 kapsuly a následne užívať každé 2 hodiny po 1+1 kapsule po dobu 24 hodín, potom prejsť na každé 3 hodiny po 1+1 kapsule.

Aktívne prikrytie taxifolinom a quercetinom je 4 hodiny, preto sú zhustené dávky dôležité. Keďže sa užíva veľké množstvo imunomodulátora, ktorý aktivuje imunitný systém,  je potrebná pravidelná strava bohatá na lyzín, prípadne ho je potrebné dopĺňať ako výživový doplnok. L-lyzín slúži ako stavebný prvok pre imunitný systém (užívať 1 kávovú lyžičku denne, v prípade prevencie stačí 1/4 kávovej lyžičky denne). Tiež odporúčame súčasne užívať väčšie dávky vitamínu D3 – napr. 10 000 IU/deň.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote od 5-25oC. Chráňte pred vlhkom, mrazom a priamym slnečným svetlom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Experiment účinnosti naznačuje:

• Patentované polysacharidy s dvojitým účinkom môžu zlepšiť proliferáciu imunitných buniek, zvýšiť aktivity fagocytov, zvýšiť aktivitu prirodzených zabíjačských buniek (NK buniek) a zvýšiť sekréciu IL-2 a interferónu-y.

• Imunomodulačné účinky produktu majú potenciál modulovať vrodenú imunitnú odpoveď – produkcia špecifických protilátok OVA Anti-OVA-IgG2a.